Krojová košile

Ve skautském kroji kluci jezdí na výpravy, nosí ho na významné schůzky (zahajovací, závěrečná) a vozí ho na tábor, kde si ho oblékají na nástupy a ke slavnostním ohňům. Kroj se skládá z košile a šátku, ke kroji volte slušnější kalhoty.

Košile

Krojovou košili a její součásti zakoupíte ve skautském obchodě JUN v Haškově 7 na Praze 7 nebo na www.junshop.cz. Nášivky na kroj je třeba zakoupit spolu s košilí, pokud není uvedeno jinak. Některé nášivky a krojové součásti kluci dostanou od nás. Pokud si nebudete jisti, co kam na kroj patří, poptejte se na schůzce vedoucích.

Levý rukáv

• domovenka Praha je 0,5 cm pod švem (tu koupit)
  • číslo oddílu je 2 cm pod domovenkou (Dostanou děti na táboře pokud jej
    ještě nemají)

Pravý rukáv

• odznak WOSM (fialová nášivka) je umístěn asi 2 cm pod švem
  • vlčci a odborky (ty kluci dostanou od nás)
  • slibový odznak se nosí nad levou kapsou (dostanou od nás)
  • lipové lístky jsou umístěny na uzávěru levé kapsy (dostanou od nás)
  • stupně zdatnosti jsou umístěny uprostřed pravé kapsy (dostanou od nás)
  • píšťalka se šňůrkou je umístěna v levé kapse
    • vlčata – žlutá šňůrka
    • skauti – zelená šňůrka
    • roveři – červená šňůrka
    • vedení a činovníci – bílá šňůrka

Šátek s turbánkem

Šátek s turbánkem od nás kluci dostanou. Vlčata mají šátek žlutý, skauti hnědý, později kluci mohou získat jiné šátky. Právo nosit šátek kluci získávají vždy po slibu, teda nováčci a vlčata po přechodu do skautů nenosí šátek žádný. Platánek na šátek dostanete také od nás.