14.9.2017

Tábory

Tábor je vyvrcholení naší celoroční činnosti a závěr skautského roku. Koná se vždy první 3 týdny v červenci. První týden se tábor staví za pomoci skautů, vedoucích a bývalých členů. Po týdnu pak přijíždí i vlčata a začíná tradiční chod tábora. Během tábora kluky čeká služba, noční hlídky, ale také celotáborová hra, sportovní aktivity a další programy. Snažíme se během tábora kluky naučit samostatnosti, zodpovědnosti a pobytu v přírodě. Mladší kluci spí v podsadových stanech, starší v Zubřících. Snažíme se jezdit každý rok jinam a vyhnout se stálým tábořištím.

Služby

Kluci se na táboře aktivně podílejí na jeho chodu. Ve skupinách mají tedy služby, při kterých pomáhají přes den s přípravou jídel, starají se o úklid společných prostor, připravují dřevo, doplňují vodu nebo pomáhají s nákupem. Skupinky se vždy po půl dni střídají v tom co mají na starost. Zároveň je vždy i jedna skupinka, která má za úkol vyrobit v rámci projektu nějaké vylepšení tábora. (Příkladem může být posilovna, sauna nebo lavička)

Noční hlídky

Součástí služby je i noční hlídka. Nejmladší kluci hlídají s vedoucím či ve dvou, starší pak hlídají sami. Hlídky jsou většinou hodinu až hodinu a půl. Během hlídky jsou kluci v kuchyni, kde si čtou a píšou noční deník a v pravidelných intervalech chodí zkontrolovat tábor. Hlídky se opět točí cca jednou za tři dny.

Celotáborová hra

Celotáborová hra většinou navazuje na celoroční hru a na táboře tedy hra vrcholí. Každý den jsou dva programové bloky věnované etapám. V etapové hře jsou kluci rozděleny na skupinky a soutěží proti sobě, či spolu proti vedoucím. Zakládáme si na dobře propracované celotáborovce s kostýmy a dalšími rekvizitami, které dokážou vtáhnout do hry a vytvořit nezapomenutelné okamžiky.