Výpravy

Každý měsíc je naplánována jedna oddílová výprava. Výprava je většinou víkendová, ale máme také některé jednodenní. Termíny akcí najdete na webu v kalendáři a dozvíte se o nich také vždy před akcí na schůzkách. V dostatečném předstihu chodí emailem pozvánka na akci, kde najdete veškeré informace ke srazům, kam jedeme a co si mají kluci vzít za jídlo. Součástí emailu je také odkaz na nahlášení účasti vašeho dítěte, který prosím co nejdříve zaklikněte. Je to pro nás důležité, plánujeme podle účasti rozpočet, jídelníček a hlavně nakupujeme místenky na cestu.

Jednodenní akce

Na jednodenní akce stačí vhodné oblečení podle aktuálního počasí a předpovědi, dobrou obuv a batůžek, ve kterém kluci budou mít věci na schůzku (5 věcí), jídlo a pití na celý den a případně další věci, které se dozví na schůzce.

Víkendové akce pod stan

V teplejších měsících se snažíme s kluky jezdit na výpravy pod stan. Kluci si všechno vybavení nesou ve svém batohu na zádech. K jejich vybavení dostávají také část oddílového vybavení, které se dělí. Jedná se o stany, vařiče, kotlíky a společné jídlo. Vybavení (kromě jídla) vždy fasují na schůzce před výpravou a musí po výpravě opět donést. Pokud se kluci vrátí s mokrým stanem, zkuste ho před vrácením prosím usušit. Brát čistou vodu.

Víkendové akce do základny

V zimních měsících na víkendové akce jezdíme do půjčených skautských základen po celé ČR. Během víkendu je vždy na programu jednodenní výlet a hry a aktivity podle počasí buď venku, nebo v teple základny. Oproti vybavení na výpravu pod stan nezapomeňte přibalit přezůvky.

Střediskové výpravy

Při střediskových akcích se účastní kluci a holky z dalších oddílů našeho střediska a jedná se tedy často o akce větší, než jsou oddílové. Mezi tradiční střediskové akce patří Vyzvědači, podzimní prázdniny nebo drakiáda.

Doporučené vybavení na víkendovou výpravu:

• spacák
  • karimatku
  • ešus + lžíce
  • oblečení podle počasí (počítejte s klasickým ušpiněním, jsou to kluci!)
  • čelovka
  • zavírací nůž
  • kartáček a pastu
  • oblečení na převlečení